trende

Fluo Klima

Fluo Klima

Fluo klima

Fluo klimaların kullanım alanlarını genel bir ifade ile geniş alanlar olarak tanımlayabiliriz. Bu cihazlar bu alanların belli bir kenar yada köşelerinde bulundurulmaktadır. Çoğu alanlarda sadece bir adet salon tipi klima yeterli olurken, alanın genişliği ve de eğimine, yüksekliğine bağlı olarak ikiden fazla da bulundurulmaktadır.

Salon tipi klimaların geniş alanlarda tercih edilmesini gerektirecek bazı durumlar söz konusudur. Örneğin söz konusu alan için bir tavan kliması sisteminin uygulanamaz olması veya Fluo duvar tipi bir klima sisteminin yetersiz kalması gibi sebepler, tercihlerin hem daha maliyetli olması hem de daha güçlü etkili bir sistem olması sebebiyle salon tipi klima üzerinde yoğunlaştığını görürüz.

Fluo Klima Fiyatları

Salon tipi klimaları anlamak, esasında bu klimaların kullanım özelliklerini yakından tanımak ile ilgilidir. Eski tip salon tipi klimaların sahip olduğu dijital fonksiyonların akıllıca çalışmasını beklemek ve gün boyunca ne yapması gerektiğini beklemek doğru olmayacaktır.

Fakat eski tip salon FLUO klima sistemlerinin en kötü özelliklerinden birisi de bütün salonu değilde, bu salonun bir kısmına doğrudan hava sirkülasyonunu uygulamasıdır. Oysa ki bu klima sistemini o salona uygulayanlar, o salondaki ve hatta o klimaların üreticilerinin dahi beklentisi tüm salona eşit bir şekilde hava akımının sağlanması ve bu doğrultuda homojen olarak iklimlendirilmesidir.

Fluo Klima Modelleri

Yeni model salon tipi klimaların bu konuda büyük ölçüde başarı sağladığını söyleyebileceğimiz gibi aynı zamanda son yıllarda klimalar üzerinde oldukça popüler bir tanımlama olan “enerji tasarrufu” konusunda da başarılı oldukları gözlemlenmektedir.

Salon tipi klimaları ilk bakışta bir buzdolabı izlenimi verebiliyor. Hatta çoğu zaman duvara monte edilerek kullanılan hafif klima sistemlerine alışmış bir nesil bu robot gibi bir cihazın tam olarak ne iş yaradığı konusunda da bilinçsiz bir yaklaşım sergileyebiliyor. Esasında boyut olarak büyük farkların söz konusu olduğu bu fluo klima sistemlerinin, mekanik olarak ise aynı olduğu bir gerçekliktir.

Fluo Klima Servisi

Sizlere burada bahsetmediğimiz diğer ve estetik görünümden oldukça uzak ve gün geçtikçe artık neredeyse hiç tercih edilmeyen pencere tipi klimalardan bahsetmiyoruz bile. Tabii ki bu kıyaslamayı yaparken klimaları da daha çok kullanım alanlarına ve ebatlarına göre yaptığımızı belirtmemiz gerekiyor.

Nitekim klimaları aynı zamanda A sınıfı ve Inverter olarak yada standart yada multif fonksiyonlu olarak; çalışma sistemlerine ve enerji tasarruf kriterlerine göre sınıflandırmamız da mümkündür.

Özet olarak ana konumuza dönersek, salon tipi klimalar devasa alanlarda her zaman beklentileri karşılayan bir klima sistemi olmaktadır. Özellikle yeni modellerinin akıllı olması, devasa bir salonun iklimini kolay bir şekilde yönetebilmek açısından son derece büyük bir kolaylık sağlamıştır.

Fluo klima en ucuz

Üstelik bunca avantaj ve özelliğine rağmen oldukça hafif ve sessiz çalışmaları da çoğu zaman bu cihazların etüt ve eğitim merkezlerinde tercih edilmesini sağlamıştır. Salon tipi klimalar ve fiyatları modellerine göre değişkenlik göstermektedir.

Fluo klima Multi inverter klimalar özellikle işletmeler için başarılı bir iklimlendirme çözümü sunuyoruz. Bu cihazların en önemli özelliği bir kaç odayı aynı zamanda iklimlendirebilmesi ve buna bağlı olarak klima sisteminin dahil olduğu alanlarda başarılı bir hava akışı sağlayarak aynı zamanda ortamda olası hava sıkışmasını önlemektedir.

Belli bir alan dahilindekii bir kaç odada uygulanabilir bir sistemdir ve aynı zamanda bir iklimlendirme özelliği görmesi ile temiz, sağlıklı bir havayı sağlamaktadır.

Fluo Klimalar

Fluo Multi inverter klimaların, standart ve daha çok ev yada tek haneli oda gibi yaşam alanları için üretilmiş ve geliştirilmiş olan klima sistemine oranla pek çok artı özelliğini sayabiliriz. Bu özellikleri aynı zamanda ücretleri de belirlemektedir.

Piyasada pek çok farklı klima modeli bulunuyor. Fluo Klima üretici ve geliştiricleri, son modellerde daha çok enerji tasarrufu üzerinde durmaktadırlar ve bunun için müşterilerine sunacakları yeni modellerin en önemli özelliği olarak enerji tasarrufunu ön plana çıkarmaktadırlar.

Bu nedenle inverter klima fiyatları da diğer klima modellerine göre farklılık göstermektedir. Üstelik fluo multi klima olması ve daha çok geniş alanları, birden fazla odayı hedefleyen bir klima sistemi ile beklenen performansı sağlamaktadır.

Fluo klima Inverter  Özelliği Nedir?

Inverter klima esasında yeni bir enerji tasarrufu modeli olarak karşımıza çıkıyor. Bu enerji tasarruf sisteminin daha çok geniş alanlar ve ticari işletme alanları için uygun olmasının en büyük sebebi ise bu alanlarda daha uzun süreli olarak bir iklimlendirmeye ihtiyaç duyulması, bu doğrultuda inverter klimanın da sahip olduğu elektrik çeviri özelliği, uzun süreli kullanılan bir klimanın elektrik tasarrufunu sağlamaktadır.

Multi inverter fluo klimalar sizlere uzun vadede büyük bir tasarruf sağlayacak ve de ödediğiniz fiyatı uzun vadede çıkaracaktır. Bu nedenle bilhassa işletmeler açısından tercih edilen bir klima tipi olarak ön plana çıkmaktadır.

Multi Inverter Klima Fiyatları Neden Yüksek?

Fluo Multi dış ünite özelliği aynı zamanda birden fazla klima sisteminin tek bir merkezden kontrol edilebilir olması anlamına gelmesi ve de bu sayede büyük bir maliyetin önüne geçerek, geniş alanlarda etkin bir çalışma sağlaması anlamına gelir.

Fluo Multi inverter klimaların fiyatlarını belirleyen tek etken sadece enerji olarak büyük tasarruf sağlaması değil, aynı zamanda ısıtma ve soğutma konusunda daha verimli çalışmalarıdır. Diğer klima tipleri ile bir kıyaslama yaptığımızda, inverter tipi klimaların dış sıcaklık ve soğukluğun etkisiyle bir performans kaybına uğramazlar. Ancak diğer klima tiplerinin pek çoğunda aşırı sıcak veya aşırı soğuk bir dış hava söz konusu olduğunda, performansın düşmesi ciddi oranda hissedilmektedir.

Firmalar için ideal bir klima sistemi olan Fluo multi inverter klima fiyatları, tercih etmek istediğiniz modele göre değişiklik göstermektedir. Bu modellere kategori dahilinde göz gezdirebilir ve uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. İşletmeler açısından, beklentileri karşılayacak bir klima sistemi için mini vrf  inverter klimaları öneriyoruz.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.Fluo vrf sistemleri 5 yıl garanti sunuyor.

07.03.2019
2.269
Whatsapp
Ali Yavuz
Ali Yavuz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?