trende

Salon tipi klimalar

Salon tipi klimalar

Salon tipi klimalar

Salon tipi Klimalar  satın almayı düşünenlerin üzerinde en çok durduğu konulardan birisi klima çeşitleri olmaktadır. Piyasada farklı klima tipleri olduğunu görüyoruz. Her modelin kendi doğrultusunda farklı özellikleri bulunuyor. Bizler bu yazımızda ise daha çok geniş alanlarda tercih edilen ve de zaten özellikle bu alanlar için geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuş olan salon tipi klimaları ele alacağız.

Salon tipi klimalar hakkında merak edilen pek çok soru bulunuyor. Özellikle bu klimaların boyutları, ne kadar elektrik harcadıkları, en uygun fiyatları ne kadar olduğu ve özellikleri, avantajları gibi pek çok soru salon tipi klimalar hakkında merak edilmektedir. Yazımızda genel olarak salon tipi klimalar hakkında bilmeniz gerekenleri başlıklar altında ele alarak, bu soruların cevaplarını bulmanızı amaçlıyoruz.

Salon Tipi Klimaları Yakından Tanımak

İşe öncelikle bu klima tipini yakından tanımak ile başlayalım. İlk olarak görüntüsü; sahip olduğu ebat ve boyutları ile bir buzdolabı izlenimi verebilir fakat bu cihazın kullanılacağı geniş bir alan söz konusu olduğunda ve bu alanın başarılı bir şekilde iklimlendirilmesi bu cihazın işlevine bağlı ise bu durumda cihazın boyutlarının normal olduğunu söyleyebiliriz.

Salon tipi klimaları yakından tanımaya öncelikli olarak bu cihazların kullanım için uygun oldukları alanları öğrenmek ile başlayalım. Bugün hemen her gittiğimiz alanda duvara monte edilen ufak klimaları görüyoruz, salon tipi klimalar ise bu ufak klimaların biraz daha geliştirilmiş bir yapıya sahip olanı olarak, en önemli bir fark ile daha çok geniş alanlarda kullanıma uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Salon Tipi Klimaların Özellikleri Nelerdir

Bu cihazların pek çok özelliği bulunuyor. Salon tipi klimalar ,boyutlarına ve sağlamış oldukları başarılı iklimlendirme sistemine oranla daha sessiz olarak çalışıyor olmaları en önemli özelliklerinden birisi olarak görülebilir.

Bunun dışında aşağıda sıralayabileceğimiz özellikler, salon tipi klimaların standart olarak sahip oldukları özellikler olmasının yanı sıra, bu cihazların tercih sebepleri olarak da görebilir. 48000lik inverter salon tipi klima fiyatlarını web sitemizden öğrenebilirsiniz. 

Salon Tipi Klima Fiyatları

Tuzla Salon tipi klima , geniş toplantı alanları ve benzeri geniş alanlarda kullanılabilecek başarılı bir iklimlendirme cihazı olması
Boyutlarına ve sağlamış olduğu faydaları ile kıyaslama yaptığımızda, fiyat ve genel olarak maliyetinin düşük olması.


Bütün bir alanı etkilemesi ile her zaman bir tercih sebebi olması
Özellikle mağaza, toplantı salonu ve benzeri geniş alanlarda; duvar tipi klimaların yetersiz kalması durumunda uygulanabilecek başarılı bir klima sistemi çözümüdür.

48000lik klima fiyatları


Modern klima sistemi olarak, tavan ve benzeri duvara dekoratif olarak uygulanan klima sistemlerinin uygulanmasının çok zor yada imkansız olduğu bina yapılarında en etkili bir çözüm olarak tercih edilebilmektedir.


Tüm bu avantajlarının yanı sıra, salon tipi klimaların aynı zamanda evler için alon modelleri de mevcuttur. Bu nedenle yaşam alanı gibi son derece önemli bir alanın ısı dengesini sağlamak ve iklimlendirmesini başarmak için bu salon tipi klimalar son derece verimlidir. Yeni modellerinin daha da akıllı olması ise tüm salonu çok daha kolay bir şekilde kontrol etmenizi sağlıyor.

Salon Tipi Klimaların görselleri

Görünüş itibariyle bir buzdolabını anımsatan salon tipi klimalar, geniş ve toplantı salonu olarak tanımlayabileceğimiz ebatlardaki salonlar için ideal bir çözümdür. Sahip olduğu güçlü sistemi ile tüm salonda etkili bir iklimlendirme ve hava sirkülasyonunu sağlar.

Bir salon tipi klima asla duvara monte edilen bir klima ile kıyaslanamaz. Duvara monte edilen ve standart olarak duvar kliması tipi olarak anılan klima tipleri, salon tipi klima modellerinin küçük, ufak boyutlar ile tasarlanmış hali diyebiliriz. Esasında hem tasarım boyutları hem de işlevsellikleri bakımından birbirinden ayrılan bu iki klima sistemi, işleyişleri bakımından benzerlik göstermektedirler.

Salon Tipi Klimaların Özellikleri

Bir salon tipi klimayı satın almayı düşündüğünüzde, bu klimanın özelliklerini gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu özellikler aynı zamanda bu sistemi tercih edeceğiniz ortamdaki iklimlendirme koşullarını yakından ilgilendirecektir.

Özellikler modellere göre farklılık gösterebilir ancak genel olarak salon tipi klimaların değişmez özellikleri söz konusudur. Bu özellikleri kısaca ele alalım.

  • Diğer pek çok klima sistemlerine oranla geniş ebatlara sahip olması (Evet, bu çoğu zaman kötü bir özellik olarak da algılanabilir, fakat diğer özellikleri bunu geri planda bırakıyor)
  • Kullanılacak olan alanda en etkili bir iklimlendirmeyi sağlayabilmesi açısından, doğru bir şekilde konumlandırılması
  • Güçlü ve etkili bir sisteme sahip olması
  • Geniş alanları etkin bir şekilde iklimlendirmek için ideal bir klima sistemi olması
  • Tavan yada duvar klima sistemlerinin uygulanmasının mümkün olmadığı yada yetersiz olduğu alanlarda kullanılabilecek en iyi bir tercih olması
  • Çalışma gürültüsünün düşük seviyede olması sayesinde, bu sistemin aynı zamanda sessiz bir çalışma ortamında da tercih edilebilir olması özelliği
  • Çeşitli dijital planlama fonksiyonlarının olması, günün hangi zaman diliminde ne tür bir alışkanlığa sahip olması gerektiğini belirlemenizi sağlıyor.

Salon Tipi klima en uygun

Yukarıda sıralamış olduğumuz özellikler, birer standart olarak hemen her salon tipi klimaların sağlamış olduğu özelliklerdir. Zaten bir salon tipi klimayı diğer sistemlerden ayıran en önemli özellikleri bunlardır. Alıcıların genel olarak özellikler üzerinde durması aynı zamanda kullanım avantajlarını tahmin edebilmeleri ve bu sayede doğru bir model satın alabilmeleri aşamasında son derece etkili olacaktır.

Salon Tipi Klimaların Avantajları

Salon tipi klimaların avantajları yukarıda sıralamış olduğumuz özelliklerin ne derece başarılı bir şekilde kullanılabildiği ile alakalıdır. Özet olarak geniş bir alan söz konusu olduğunda bu cihazların son derece avantajlı olduğunu söylemek hiç de yanlış olmayacaktır.

Cihazın tek kötü özelliği olarak boyutlarının biraz büyük olması ve de bunun bir sonucu olarak belli bir alanı kaplaması olarak görülebilir. Fakat diğer özelliklerini ve avantajlarını göz önünde bulundurduğumuzda, bunun normal bir gereksinim olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bunlara ek olarak zaten bu cihazların temel amaçlarının geniş salonlar olduğu biliniyor, dolayısıyla yer kaplamaları olağan bir durum olarak görülebilir. Farklı modeller ile farklı fiyat salon tipi klimalar bulabilirsiniz.

  • Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.
07.03.2019
1.387
Whatsapp
Ali Yavuz
Ali Yavuz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?