trende

Kanallı Tip Klimaların Özellikleri

Kanallı Tip Klimaların Özellikleri

Günümüzde kullanılmakta olan onlarca farklı klima modeli bulunmaktadır.Kanallı tip klima da bunlardan bir tanesidir. Kompakt yapıya sahip olmaları ve havayı ortama homojen bir şekilde dağıtmalarından dolayı birçok kişi tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Ayrıca az enerji ile verimli bir şekilde çalışmaları da en önemli özelliklerinden bir tanesidir.

Kanallı Tip Klimaların Özellikleri

Kanallı tip klimaların en büyük özelliği kompakt yapılarıdır. Bu yapıları sayesinde büyük mekânlarda tavan aralarına kolay bir şekilde yerleştirilebilmektedirler. Montajları son derece kolaydır. Hava emme ve üfleme menfezleri dışında tüm üniteleri tavan arasına ya da gardırop arasına yerleştirilebilir. Kanallı tip klimahavayı temizlemesinin yanı sıra alınan havayı anında istenilen sıcaklık seviyesine ayarlayarak ortama homojen bir şekilde dağıtır. Sıcak hava yere üflenirken soğuk hava ise havaya üflenmektedir. Bilindiği gibi sıcak hava yukarı çıkma eğilimindeyken soğuk hava ise aşağı inme eğilimindedir. Bu özelliği sayesinde klimanın üflemiş olduğu hava ortamın tüm noktalarının aynı derecede ısıya sahip olmasını sağlar.

Kanallı Tip Klimalar Nerelerde Kullanılır?

Kanallı tip klimaların kullanım alanları oldukça yaygındır. Genel olarak büyük alanlarda tercih edilseler de konforun ön planda olduğu alanlarda da çok fazla tercih edilmektedirler. İş yerleri, ofisler, hastaneler, bankalar, okullar, mağazalar kullanım alanlarına örnek olarak gösterilebilir. Ayrıca bu kullanım alanlarının dışında da yine birçok yerde tercih edildiği görülmektedir. Kanallı tip klimadekorasyon açısından istenileni vermeyi başardığı için son zamanlarda kimi evlerde de tercih edilmektedir.

Kanallı Tip Klimaların Avantajları

Kanallı tip klimaların avantajları oldukça fazladır. Bu avantajlardan bir tanesi ekonomik ve verimli olmasıdır. Birçok klima modeline göre daha verimlidir ve havayı ortama eşit bir şekilde dağıtmayı başarır. Ayrıca dış ortamdan almış olduğu havayı anında istenilen ısı seviyesine ayarlayarak ortama direk olarak aktarmaktadır. Bunun yanı sıra kompakt yapıda olmaları tavan aralarına kolay bir şekilde yerleştirilmelerini sağlar. Montaj aşamasında planlama doğru bir şekilde yapıldığı zaman hava emen ve üfleyen bölümleri dışında diğer tüm bölümleri saklanmakta ve görüntü kirliliği oluşturmamaktadır.

Kanallı Tip Klima Neden Tercih Edilmeli?

Kanallı tip klima almak için birçok farklı nedeniniz olabilir. Bunlardan bir tanesi verimli olmaları ve tavan aralarına kolay bir şekilde monte edilebilmeleridir. Eğer bir ofis ya da mağaza için klima almayı düşünüyorsanız dekorasyonda sizin için önemliyse kanallı tip klimaları tercih etmek sizin için doğru bir seçim olacaktır.

Kanallı Tip Klimaların Fiyatları

Her klima modelinin kendine ait fiyatları bulunur. Kanallı tip klima modellerinin de kendi özelliklerine göre fiyatları bulunmaktadır. Fiyatlar standart diğer klimaların fiyatlarına göre daha yüksek olsa da fiyatların artmasını ve düşmesini belirleyen önemli kriterler bulunmaktadır. Klimaların sınıfları ve verimliliği de bunlardan bir tanesidir. Bu nedenle klimaların tam fiyatlarını öğrenmek için sizde satış yetkililerinden yardım almalısınız.

03.05.2016
3.049
Whatsapp
Ali Yavuz
Ali Yavuz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?