+90 216 494 1 494

Sosyal Medyada Biz}

VRF Klima Nedir?

VRF Klima Nedir?

Variable Refrigerant Flow yani bilinen adıyla VRF klima alışveriş merkezleri ve villalar gibi geniş çaplı alanlarda merkezi bir sisteme  dış ünite ile birlikte çalışan ısıtma ve soğutma işlemlerinde kullanılabilecek klima sistemleridir. Bu klima sistemleri geniş çaplı olarak aynı anda farklı bölgelerde ve farklı performansta çalışabilmesi için birbirinden bağımsız birçok iç ünite sistemi ile birleştirilmiştir. Birbirinden bağımsız çalışabilen bu iç üniteler sayesinde aynı Merkezi dış sistemi kullanan farklı bölgedeki klimalar birbirinden farklı şekilde programlarınarak daha farklı hizmet sunuyor. Örneğin bir odada bulunan klima ısıtma işlemi yaparken diğer odada bulunan klima soğutma işlemini gerçekleştirebiliyor. Bu özelliğini kullanıcılara sunduğu bir diğer avantajı da enerji tüketimi hesaplamasıdır. Bu sistem sayesinde klimalar aynı merkezi dış sisteme bağlı olsalarda harcadıkları enerji miktarı ayrı ayrı hesaplanabiliyor. Bu sayede aynı anda çalışan klimaların hangisi ne kadar enerji tüketmiş öğrenebilirsiniz.

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan VRF klima sistemleri genel olarak alışveriş merkezlerinin  yanı sıra otel ve çok katlı binaların ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılıyor. Bu sistemler merkezi dış ünite ve birçok iç ünite içerdiği için onarımları zordur. Bu yüzden bakım ve onarım işlemlerinde zorluklarla karşılaşmamak için cihazın kurulumunu deneyimli firmalara yaptırmanız gereklidir. Alyatek olarak yılların vermiş olduğu deneyim ve teknik servis elemanlarını kullandığı son teknoloji cihazlar sayesinde VRF klima sistemlerinin kurulumları kolayca yapılmakta ve hatasız olarak teslim edilmektedir.

Dünya üzerinde VRF klima üretimi yapan birçok marka bulunuyor. Ancak uzun yıllar boyu sektördeki çalışmaları ile yerini garanti altına almış olan Fujitsu hiç kuşkusuz ki günümüzün en iyi VRF klima markası. Çalışma performansı ve kullanılan hammadde bakımından diğer markaları gerisinde bırakan Fujitsu VRF klima sistemleri her geçen gün daha fazla Müşteri tarafından tercih edilerek büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Fujitsu VRF klima sistemlerinin tercih eden müşterilerini memnun kalması ise Fujitsu’nun bu sektörde adının daha fazla duyulmasina yol açıyor.

Fujitsu VRF klima sistemlerinde farklı güç seçenekleri ve kapasitede bir çok ürün üreterek her kesimden müşteriye hitap ediyor. 8 HP kapasiteden başlayarak 48 HP kapasite kadar aralarında 2 HP’lik farklar olan toplamda 49 farklı model VRF klimayi müşterilerinin beğenisine sunan Fujitsu,  bütün ürünlerinde enerji ve alandan tasarrufun yanı sıra çevreci bir tutum sergiliyor. Ayrıca 2.2 kW/h’den 25.0 kW/h’ye kadar birçok güç seçeneği bulunan Fujitsu’nun bu ürünleri işini ne kadar ciddiye aldığını da gösteriyor.

Eğer hangi kapasitede VRF klima sistemini İhtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız bizimle iletişime geçerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İsteğiniz üzerine Alyatek  teknik elemanları VRF klima sistemini kullanacağınız mekana gelerek mekanın iç ve dış özelliklerini tespit ediyor. Bunun ardından ise siz de uygun olan güç ve kapasitedeki VRF klima sistemlerini size belirtiyor. Bu sistemler arasında seçim yapmak tamamen size kalmış bir durum.

19 Nisan 2016
581 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Devamını oku:
Fuhitherma Vrf
FujTherma VRF Klima Sistemleri

Büyük iş yerlerinde, otellerde, plazalarda, otellerde ve daha birçok kullanım alanı geniş olan yerlerde tercih edilen FujTherma VRF klima sistemleri, verimliliği...

Kapat