trende

Kanal Tipi Klima

Kanal Tipi Klima

Kanal Tipi Klima ve Özellikleri

Kanal tipi klima ‘lar  merkezi sistemli klimalar kategorisinde yer almakta ve hava dağıtımını sahip olduğu kanal ve menfezeler ile yapmaktadır. Bu klimaların iç üniteleri diğer klima modellerinden farklı olarak tavan arasına yerleştirilmektedir.

Havayı taze şekilde emme ve ortama dağıtma özelliği olduğu için konfor seviyesi oldukça üst düzeydedir. Bu nedenle hava akışının önemli olduğu mekânlar da genel olarak Kanal tipi klima tercih edilmektedir.

Kanal tipi klimalar dekorasyon açısından da istenileni vermektedir. Montajı sırasında doğru yapılmış bir proje sayesinde klimanın tüm parçaları gizlenebilmektedir. Sadece havayı emen ve dağıtan menfezler dışında diğer tüm menfezler gizlenebilir. Bu da görüntü kirliliğini ortadan kaldırmaktadır.

Kanal Tipi Klimalar Genel Olarak Nerelerde Kullanılmaktadır?

Kanal tipi klima nedir modellerinin oldukça geniş bir kullanım ağı bulunmaktadır. Ancak bunlar arasında ön plana çıkan yerler ise;

İş yerleri
Ofisler
Mağazalar
Alışveriş merkezleri
Üretim yerleri
Okullar
Hastaneler
Konser ve tiyatro salonları gösterilebilir.

Kanal tipi Klima fiyatları


Bunların dışında da tercih edilen alanlar bulunmaktadır. Özellikle büyük evlerde görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için diğer tipi klimaların aksine daha çok kanal tipi klimalar tercih edilmektedir.

Bu klimaların hem istenilen verimi sağlayabilmesi hem de doğru bir şekilde monte edilebilmesi için montajı yapacak olan firmaların tecrübesi de önemlidir. Bu nedenle alanında uzman firmalar ve personeller ile çalışmaya özen göstermelisiniz.

Kanal Tipi Klima ile Mekânın Gizli İklimlendirilmesi

Kanal tipi klimalar genelde tavan aralarına gizlendirilerek monte edilmektedir. Özellikle A sınıfı tipi klima doğru bir şekilde monte edildiği zaman ortamın konforunu artırmakta ve dekorasyon açısından da istenileni vermektedir.

Bu klimalar sadece havayı ortama homojen olarak dağıtmakla kalmaz aynı zamanda havayı temizleyerek sessiz bir şekilde iç ortama aktarmaktadır. Bu sayede de ortamda en ufak bir gürültü olmaz.

Kanal Tipi Klimaların Avantajları

Bu klimalar sessiz bir şekilde çalışma özelliğine sahiptir. Dış ortamdan almış olduğu havayı anında istenilen seviyeye ayarlayarak iç ortama eşit bir şekilde dağıtır. Fluo klima ,gizli tavan uygulaması sayesinde yerleştirilmesi son derece kolaydır ve herhangi bir görüntü kirliliği oluşturmaz.

Kompakt olduklarından dolayı oldukça hafif yapıdadırlar ve herhangi bir güvenlik endişesi oluşturmazlar. Özellikle geniş tavanlar ve büyük mekânlar için oldukça uygun bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle de son yıllarda büyük mekânlar da daha çok bu klimalar tercih edilmeye başlanmıştır.

Kanal Tipi Klimaların Fiyatları nedir?

Her klima modelinin kendine ait bir fiyatı bulunmaktadır. Kanaltipi klima modellerinin de kendine ait fiyatları bulunmaktadır. Ancak bu fiyatlar birçok kritere bağlı olarak değişiyor.

Özellikle klimanın sahip olduğu özellikler ve sınıfı fiyatların değişmesindeki ana unsurlardan bir tanesidir. Bu nedenle bütçenize uygun bir kanal tipi klima almayı düşünüyorsanız sizde satıştan sorumlu olan personellerden hem klimaların özellikleri hem de fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır. Fluo vrf sistemleri 5 yıl garanti sunuyor.

19.03.2019
1.938
Whatsapp
Ali Yavuz
Ali Yavuz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?