trende

Klima Bakımı Tuzla

Klima Bakımı Tuzla

Klima Bakımı Tuzla

Klima Bakımı Tuzla ‘da ,Son birkaç yıldır her yerde kullanılan salon tipi klimalar yaşam ve çalışma ortamlarındaki havayı soğutan ve ısıtan bulunduğumuz yerin nemini alan ve belirli konfor şartlarını sağlayabilen cihazlardır.

Bu cihazların yaşamımıza girmesiyle birlikte çeşitli hastalıkları beraberinde getirmesi gündeme gelmiştir. Bu hastalıklardan bazıları gribal enfeksiyonlar, üst solunum yolu hastalıkları, kas ağrıları ve tutulmaları bu klimaların insanlar üzerinde yol açtığı hastalıklardan sadece bir kaçıdır.

Klima Bakım Servisi Tuzla

Kirlenmiş ve bakım periyotları geçmiş kaset tipi klimalarda zamanla ısı alışverişi azalmakta bu durum da cihazın fazla enerji harcamasına sebebiyet vermektedir. Klima Bakımı Tuzla yetkili servis ve elemanlar tarafından periyodik bakım yapılması zorunludur.

Bu tarz klimalara yapılacak olan bakımlar klimaların çalıştığı yer ve mekânlara göre değişim göstermektedir. Yapılan genel bakım sonrasında klimalardan kaynaklanan hastalık riskleri minimuma indirilir. Aynı zamanda enerji tasarrufu kazanılarak cihazın ömrü uzar ve sorunsuz şekilde çalışması sağlanır.

En uygun Klima Bakım Teklifi 

Bu nedenlerden ötürü kaset tipi klimaların yaz ve kış sezonlarına girmeden önce hijyen bakımlarının mutlak surette yapılması gerekmektedir. Yapılacak bu temizlikte klimaların içindeki serpanterler kimyasallarla çok iyi temizlenmeli ve mikroplardan arındırılmalıdır.

Söz konusu hijyenik bakımlar bu cihazlara belirlenen özel kimyasallarla yapılmalıdır. Bakım sonrasında cihazlarda oluşan bakteriyel mikroplara karşı dezenfektasyon sağlanarak küf ve bakteri nedeniyle meydana gelen kötü kokular ortadan kaldırılmaktadır.

All bright olarak piyasalarda bilinen temizlik sıvıları klimaların plastik aksamlarında ve yüzeylerde meydana gelen organik yağların, kir ve yapışmış tortuların kolayca temizlenmesini sağlayan konsantre özellikli ve çok maksatlı dezenfektanlardır.

Tuzla Klima yetkili servis 

Temizlikte kullanılan bu tür kimyasal yok ediciler klimaların iç yüzeylerindeki nemden oluşan küf ve pislikleri yok ettikleri gibi kötü kokuları da gidermektedir. Bütün bu kimyasalların dışında yapılan temizlik sonrası tekrar yıkamaya ihtiyaç duyulmayan kimyasallar bulunmaktadır. Bunlar yoğun kir ve pislik olmayan klimalarda kullanılabilir.

Bu tarzdaki temizleme maddelerinin cihazları kullanan insanlarda sağlığa zarar vermemesi, klimaların mevcut plastik yüzeyleri aşındırabilecek solvent ve asitleri içermemesi gerekmektedir.

Klima Bakımı Tuzla’da

Klima Bakımı Tuzla sevisinde temizlik sıvıları ucuz, ekonomik, kullanışlı ve kolay bulunur olmalıdır. Kullanım sonrasında belirtilen yüzeylerde yapışkan tabakalar bırakmamalıdır. Klimaların temizliğinde ve yıkanma esnasında şehir şebeke suyu veya düşük basınçlı suyun kullanılmaması sağlıklı temizleme metotlarından biridir.

Klimaların filtreleri yıkandıktan sonra yapay ısı kaynaklarında kurutulmamalı, kurutma işlemi güneş ışınları altında yapılmalıdır. Klimaların dış yüzeyleri hafif nemli mikro fiber bezlerle silinmeli daha sonra kuru bezlerle silinerek kurulanmalıdır.

Tuzla Klimacı

Klima Bakımı Tuzla servisi ,Klimaların iç ve dış yüzey aksamları uçucu maddelerle temizlenmemeli, plastik aksamın bozulmasına sebebiyet verilmemelidir. Bu durum plastik iç aksamlardaki bazı kısımlarda normalden aşırı toz tutulmasına neden olabilir. Aynı zamanlarda bu uçucularla yapılan temizlik iç ve dış aksamlarda bulunan boya renklerinin bozulmasına yol açarak cihazlarda görüntü kirliliğini oluşturabilmektedir.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır. Fluo vrf sistemleri 5 yıl garanti sunuyor.

23.03.2019
1.989
Whatsapp
Ali Yavuz
Ali Yavuz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?