Spiro Hava Kanalları Nedir? - ALYATEK- Vrf Klima, Isıtma,Soğutma,Havalandırma Sistemleri
+90 216 494 1 494

Sosyal Medyada Biz}

Spiro Hava Kanalları Nedir?

Spiro Hava Kanalları Nedir?

Yüksek ve asma tavan uygulaması yapılmayan açık tavanlı yerlerde kullanılan hava kanalı sistemine spiral kenetli spiro hava kanalı diyebiliriz. Prizmatik kenarlı hava kanallarına oranla çok daha az basınç kaybına neden olurlar. Değişik renk ve boya seçenekleriyle montaj yapıldığı ortama uyum sağlayarak bulunduğu ortamın estetiğine zarar vermez ve renklerin birbiriyle uyumluluğu ortama güzel bir estetik katar. Estetik tasarımlı kelepçe ve askı sistemiyle tavan montajı yapıldığı gibi yuvarlak hava kanalları üzerinde yarım ay gibi hava dağıtma elemanları kullanılmaktadır.

120 milimetre genişliğinde ki saç şeritlerin bir kalıp içinden geçirilerek, geçen kenarların birbirine bağlanmasıyla imal edilen spiro hava kanalları, imalat tarzından dolayı Spiral Kenetli olarak adlandırılmıştır. Yuvarlak hava kanallarının birleşim yerleri çok güçlü ve sızdırma yapmayacak şekilde üretilmiştir. Contalı olarak birleştirilen malzemeler dirsek manşon, fitinngs malzemeleri ve dirsek redüksiyon derece olarak adlandırılırlar. Bu contalar birleşim yerlerinde son derece sağlam bağlanabilmesi için kauçuk bazlı malzeme kullanılarak üretilir. Yuvarlak hava kanalları, ısıtma ve soğutma sistemlerinde de kullanılır. Ayrıca iç yüzeyleri 6,9 ve 13 mm kalınlığında üretilir ve burada da kauçuk köpüğü kullanılarak izolasyonu yapılır. Boyutları 120 milimetre ile 1250 milimetre arasında değişmektedir. Kullanılan galvaniz saçlarının kalınlıkları 0,6 milimetreden 1,2 milimetre kalınlığa kadar değişebilir.

10 Şubat 2016
Devamını oku:
Fujitsu VRF Plus Kablosuz Uzaktan Kumanda

UTY-LNHY 4 adet günlük zamanlayıcı seçimiyle tüm fonsiyon uygulamaları sağlanır. • Tek bir kumanda ile 16 iç üniteye kadar kontrol...

Kapat