trende

Spiro Hava Kanalları Nedir?

Spiro Hava Kanalları Nedir?

Spiro Hava kanalları nedir?

Spiro hava kanalları nedir ?Yüksek ve asma tavan uygulaması yapılmayan açık tavanlı yerlerde kullanılan hava kanalı sistemine spiral kenetli spiro hava kanalı diyebiliriz. Prizmatik kenarlı hava kanallarına oranla çok daha az basınç kaybına neden olurlar.

Spiro Hava kanalı Fiyatları

Değişik renk ve boya seçenekleriyle montaj yapıldığı ortama uyum sağlayarak bulunduğu ortamın estetiğine zarar vermez ve renklerin birbiriyle uyumluluğu ortama güzel bir estetik katar.

Estetik tasarımlı kelepçe ve askı sistemiyle tavan montajı yapıldığı gibi yuvarlak havalandırma kanalları üzerinde yarım ay gibi hava dağıtma elemanları kullanılmaktadır.

Tuzla Spiro hava kanalı imalatı

120 milimetre genişliğinde ki saç şeritlerin bir kalıp içinden geçirilerek, geçen kenarların birbirine bağlanmasıyla imal edilen spiro hava kanalları, imalat tarzından dolayı Spiral Kenetli olarak adlandırılmıştır. İzoleli (spiro) Yuvarlak hava kanallarının birleşim yerleri çok güçlü ve sızdırma yapmayacak şekilde üretilmiştir.

Gemi Ambarlarında Kullanılan spiro Hava kanalı

Contalı olarak birleştirilen malzemeler dirsek manşon, fittings malzemeleri ve dirsek redüksiyon derece olarak adlandırılırlar. Bu contalar birleşim yerlerinde son derece sağlam bağlanabilmesi için kauçuk bazlı malzeme kullanılarak üretilir.

Spiro hava kanalları nedir nasıl imal edilir?

Yuvarlak havalandırma kanalları, ısıtma ve soğutma sistemlerinde de kullanılır. Ayrıca iç yüzeyleri 6,9 ve 13 mm kalınlığında üretilir ve burada da kauçuk köpüğü kullanılarak izolasyonu yapılır. Boyutları 120 milimetre ile 1250 milimetre arasında değişmektedir. Kullanılan galvaniz saçlarının kalınlıkları 0,6 milimetreden 1,2 milimetre kalınlığa kadar değişebilir.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! AUX Klima sistemleri 3yıl garantilidir..

10.02.2016
6.143
Whatsapp
Ali Yavuz
Ali Yavuz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?