+90 216 494 1 494

Sosyal Medyada Biz}

Havalandırma Kanalları Niçin Üretilir?

Havalandırma Kanalları Niçin Üretilir?

İşletmelerdeki hava ihtiyacını karşılayabilmek için imal edilen hava kanalları kendi içinde birçok sınıfa ayrılmaktadır. Bu sınıfları kısaca özetleyecek olursak; prizmatik kesitli, poliüretandan imal edilen, dairesel kesitli, flexible esnek ve dikdörtgen hava kanalları olarak çeşitlendirebiliriz.

Tüm bu havalandırma kanallarının üretim amacı aynıdır. Kirlenmiş havayı ortamdan dışarı atarak yerine, dışarıdan filtrelenerek yeni ve temiz havayı ortama getirmek, mekanın havasal dokusunu yaşanabilir bir konuma dönüştürmektir. Montaj yapılmadan önce işletme binasının fiziksel durumuna bakılarak, yapısına uygun hava kanalı seçilir. Bazı işletmelerde asma tavanın olması nedeniyle sadece flexible esnek hava kanalı montajı yapılabilmektedir. Çünkü tavan arasında kare, dairesel, prizmatik ve poliüretandan imal edilen, esneklik özelliği bulunmayan havalandırma kanallarının montajı çok zordur. Ancak flexible hava kanallarının çok uzak mesafedeki havayı içeri aktarması durumunda, içinden geçen havanın kullanılabilirliğini etkilemektedir. Bunun için en fazla 200 cm baz alınarak flexible hava kanallarının montajı yapılmaktadır. Diğer hava kanalları kullanılabilirlik açısından, içerisinden geçen havanın direncini çok etkilememektedir.

10 Şubat 2016
2.320 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Devamını oku:
Konferans salonu havalandırma sistemleri
Konferans Salonu Havalandırma Sistemleri

Konferans Salonu Havalandırma Sistemleri Konferans salonu havalandırma sistemleri ;Teknolojinin sürekli gelişmesiyle, insan hayatını kolaylaştırıcı birçok alanda da büyük çeşitlilik ve...

Kapat