Havalandırma Kanalları Niçin Üretilir? - Vrf Klima Sistemleri ALYATEK
+90 216 494 1 494

Sosyal Medyada Biz}

Havalandırma Kanalları Niçin Üretilir?

Havalandırma Kanalları Niçin Üretilir?

İşletmelerdeki hava ihtiyacını karşılayabilmek için imal edilen hava kanalları kendi içinde birçok sınıfa ayrılmaktadır. Bu sınıfları kısaca özetleyecek olursak; prizmatik kesitli, poliüretandan imal edilen, dairesel kesitli, flexible esnek ve dikdörtgen hava kanalları olarak çeşitlendirebiliriz.

Tüm bu havalandırma kanallarının üretim amacı aynıdır. Kirlenmiş havayı ortamdan dışarı atarak yerine, dışarıdan filtrelenerek yeni ve temiz havayı ortama getirmek, mekanın havasal dokusunu yaşanabilir bir konuma dönüştürmektir. Montaj yapılmadan önce işletme binasının fiziksel durumuna bakılarak, yapısına uygun hava kanalı seçilir. Bazı işletmelerde asma tavanın olması nedeniyle sadece flexible esnek hava kanalı montajı yapılabilmektedir. Çünkü tavan arasında kare, dairesel, prizmatik ve poliüretandan imal edilen, esneklik özelliği bulunmayan havalandırma kanallarının montajı çok zordur. Ancak flexible hava kanallarının çok uzak mesafedeki havayı içeri aktarması durumunda, içinden geçen havanın kullanılabilirliğini etkilemektedir. Bunun için en fazla 200 cm baz alınarak flexible hava kanallarının montajı yapılmaktadır. Diğer hava kanalları kullanılabilirlik açısından, içerisinden geçen havanın direncini çok etkilememektedir.

10 Şubat 2016
337 kez görüntülendi
Devamını oku:
Fan Nedir? Fanı Tanıyalım

Fanın sözlük anlamı kısaca temizlemek diyebilirz. Ortamda bulunan kullanılmış havayı temizlemek için kullanılan elektrikle çalışan bir alettir. Aspiratörler diğer adıyla...

Kapat